Fórum Inzerce
dt125.cz > Servis a úpravy > Tuning > Laděný výfuk

Laděný výfuk

Zakoupení laděného výfuku na vaše DT je sice dražší, avšak z hlediska výkonu jistě lepší alternativou k odškrcení výfuku. Obecně lze k laděným výfukům říct především to, že změní průběh výkonu motocyklu, změní zvuk (pravděpodobně k větší hlasitosti, což je pro někoho dobrá a pro někoho špatná vlastnost) a také to, že většinou nemají homologaci – to může mít za následek nepříjemnosti s policií, případně na technické kontrole. Další změnou oproti originálu je samozřejmě i odlišný vzhled. Dále je vhodné zmínit, že po instalaci laděného výfuku byste měli zkontrolovat směs, pravděpodobně ji to rozhodí.

Dostupnost jednotlivých laděných výfuků, stejně tak jako jejich cena, zde (a stejně tak i jinde na tomto webu) není uvedena záměrně, protože tato informace se velmi rychle stává neaktuální. Proto pokud prahnete po laděném výfuku, jistě pro vás nebude problém si cenu a místo prodeje vyhledat samostatně.

Britský výrobce laděných výfuků, na DT je velmi oblíbený. Za měření a zveřejnění grafu děkujeme panu Gelnarovi.

výfuk DEP průběh výkonu s výfukem DEP v porovnání s originálem

Velmi známý italský výrobce laděných výfuků.

výfuk Giannelli průběh výkonu s výfukem Giannelli v porovnání s originálem

Další jistě známý výrobce, jeho laděné výfuky jsou hojně používány na motocyklech KTM.

koleno výfuku Doma Racing koncovka výfuku Doma Racing

Kromě výše uvedených značek laděných výfuků na DT existují i jiní výrobci, kteří mají laděný výfuk na DT rovněž v sortimentu. Nejsou zde však dále rozebíráni především proto, že jejich distribuce do ČR je slabá a také proto, že s nimi má zkušenosti jen málo lidí.

Mezi tyto výrobce patří především Arrow, Athena či SPES.

výfuk Athena výfuk Arrow výfuk SPES

Rozebraná koncovka Giannelli

Zde jsou na ukázku fotografie rozebrané koncovky výfuku Giannelli, abyste viděli, jak vypadá taková laděná koncovka uvnitř. Všimněte si výfukové vaty – u ní je nutno zmínit, že by se měla občas měnit za novou (na rozdíl od originální koncovky, kde žádná vata není, a tudíž se v ní nic nemění).

koncovka Giannelli koncovka Giannelli koncovka Giannelli koncovka Giannelli koncovka Giannelli koncovka Giannelli

Autor: Bobo

Valid CSS
Valid XHTML 1.0 Strict