Fórum Inzerce
dt125.cz > Servis a úpravy > Odškrcení > Clona ve výfuku

Odstranění výfukové clony

Kvůli omezení výkonu musela Yamaha přistoupit také k úpravě výfuku. Kromě způsobů uvedených níže (rozdělených podle roku výroby DT) existuje samozřejmě i druhá varianta – vytáhnete peněženku a půjdete si koupit laděný výfuk.

Důležitou informací pro vás pravděpodobně bude i fakt, že touto úpravou společně s otočením výfukové přívěry dosáhnete velmi citelného zvýšení výkonu, a to ze 14 koní na přibližně 20 koní.

Tyto ročníky DT mají výfukovou clonu umístěnou na začátku výfuku, clona je v podstatě trubka, který způsobuje zúžení výfuku. Tuto trubku stačí prostě vyndat a je po cloně, pokud to nepůjde, pomožte si odvrtáním svárů.

clona výfuku clona výfuku clona výfuku clona výfuku

Clona má v tomto případě podobu dvou půlměsíců či jednoho kroužku a je umístěna v koleně výfuku. K odstranění je proto nutné koleno rozříznout.

clona výfuku clona výfuku clona výfuku clona výfuku clona výfuku clona výfuku

Nejnovější DT již v podstatě nemají clonu, ale katalyckou vložku, která slouží k čištění výfukových plynů. Jejím vedlejším efektem však je znatelné snížení výkonu, takže když se to tak vezme, je to pro nás opět to samé jako clona výfuku. K odstranění budete opět muset rozříznout koleno výfuku (jako v horním případě s půlměsíci), nebo spíše ubrousit jeho svár. Potom už jen libovolným způsobem odstraňte onu katalyckou vložku. Dobrá zpráva je, že kromě vložky zde již žádna další clona není.

clona výfuku clona výfuku

Nové DT mají navíc ještě vyvedenou hadičku z kolena výfuku. Je to zpětná vazba, aby, když přidáte rychle plyn, nebyla akcelerace taková – otevře se ventil, do kterého vede ta hadička, přepustí to splodiny do sání a tím se přidusí motor. Tento nežádoucí jev odstraníte sundáním hadičky a ucpáním otvorů, kde byla napojena (na výfuku i na karburátoru).

Původní článek z dt125.ic.cz přepracoval a doplnil: Bobo

Valid CSS
Valid XHTML 1.0 Strict