Fórum Inzerce
dt125.cz > Servis a úpravy > Tuning > Y.E.I.S.

Yamaha Energy Induction System

schéma Y.E.I.S.

Nejprve by bylo dobré si říct, co to ten Y.E.I.S. vlastně je – je to taková vychytávka, která způsobuje lepší tah motoru od spodních otáček, rychlejší reakci a snižuje cca o 13% spotřebu paliva. Jeho činnost je pasivní, nádobka slouží k vyrovnávání tlaků. Mají to pouze dvoutakty.

Než si povíme něco o tom, jak lze tento prvek upravit, je nutné podotknout, že dosud nikdo nezměřil hodnoty průběhu výkonu před a po úpravě, jinak řečeno, pozitivní účinnost úpravy není prokázána, je založena pouze na pocitech a domněnkách jezdců, kteří tuto úpravu provedli. Pokud jste však takové měření již provedli, nebo to máte v plánu, neváhejte nás kontaktovat.

Postup

Celý tuning spočívá ve zvětšení otvoru (označeného šipkou), kterým do této rezonanční nádoby proudí směs. Než Y.E.I.S sundáte, zapamatujte si jeho polohu, ať na konci víte, jak to nandat zpět. Z původních 7,5 mm se průměr otvoru může zvětšit až na 10 mm. Nejspíš bude nejlepší otvor zvětšit pilníčkem nebo provrtat 10 mm vrtákem a pak smirkovým papírem jemně vyhladit. Pamatujte, že hodně záleží na tom, jak hrubě ten plast "poškrábete". Čím jemněji to pak smirkem vyhladíte, tím líp vám to pojede. V nádobě nesmí zůstat kusy plastu, proto pak nádobku vymyjte vodou a nechte vyschnout.

rezonanční nádoba Y.E.I.S.

Původní článek z dt125.ic.cz přepracoval a doplnil: Bobo

Valid CSS
Valid XHTML 1.0 Strict