Fórum Inzerce
dt125.cz > Servis a úpravy > Odškrcení > Omezovač rychlosti

Odstranění omezovače rychlosti

Úvodem je nutno říct, že elektronický omezovač rychlosti se montoval jen do některých verzí DT, což znamená, že velká část ho vůbec nemá. Mají ho většinou DT z Německa, a to proto, že tam mají přísnější pravidla pro řízení motocyklů od 16 let – kromě omezení, jako máme my, mají i nastavenou maximální rychlost motocyklu na 80 km/h.

Nyní pojďme k tomu, jak se tohoto omezovače zbavit, neboli jak ho vyřadit ze hry. Důležité je vědět, že omezovač nejde prostě jen tak "odříznout", protože po takovém zásahu začne motocykl akorát ještě více zlobit. Máme proto dvě trochu promyšlenější metody, a sice odstranění omezovače po domácku nebo pomocí speciálního (koupeného) zařízení.

Vyřazení omezovače pomocí vypínače

Tato metoda je sice funkční, je však nutné provádět vypínání při každé nové jízdě (neboli po novém nastartování motocyklu), což může někomu vadit.

Postup

  1. Nejprve je nutné oddělat masku a potom najít omezovač. Je ukryt v té černé gumě (viz obrázek). Poznáte ho taky podle toho, že z něj vede černobílý kabel do tachometru.

    kde hledat omezovač
  2. Rozdělejte budík. K tomu je potřeba odšroubovat náhon tachometru a vyndat 2 pojistky.

    oddělání tachometru
  3. V budíku rozřízněte černobílý kabel a připojte na něj vypínač s kabely. Vypínač můžete samozřejmě připojit i jinde, ale zde je to pěkně schované a navíc se na to nedostane voda.

    nákres zapojení

Použití

Teď když jedete na trojku něco málo přes 60 km/h, přepnete vypínač a tím vyřadíte omezovač ze hry. Pozor na to, když se chcete rozjet s již vypnutým omezovačem – při 50 km/h to začne pěkně blbnout (přesně takhle by vám to blblo, kdyby jste omezovač natvrdo odstřihli).

Výsledek

výsledek práce

Ignitech

Druhou možností, jak odstanit efekt omezovače, je zakoupit otevírací box od firmy Ignitech. Výhodou toho zařízení je to, že po nainstalování se již nemusíte o nic starat a motocykl se chová stejně, jakoby žádný omezovač neměl.

Potřebné informace včetně ceny najdete na stránkách www.ignitech.cz (Výrobky: DT125, TDR125 – otvírací box).

Původní článek z dt125.ic.cz přepracoval a doplnil: Bobo

Valid CSS
Valid XHTML 1.0 Strict